100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3274Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

do kasy suma: 0,00 zł
 
Waluty
Metalor - złote sztaby 0
Metalor - złote sztaby

HISTORIA

Historia Metalora rozpoczęła się w 1852 r. wraz z założeniem w Le Locle w Szwajcarii firmy Martin de Pury & Cie. Firma wytapiała i walcowała złoto, które następnie wykorzystywane było do produkcji kopert do zegarków. Cieszyła się ugruntowaną pozycją w regionie i obsługiwała wielu lokalnych zegarmistrzów. Zatrudniała wówczas pięć osób. 

W 1864 r.  firma została kupiona przez Banque du Locle. W momencie transakcji posiada zapas 40 kg złota i 200 kg srebra.

W 1896 roku do firmy dołączył praktykant, Charles Pfister, który ukierunkował działania Metalora na sektor bankowy. W 1909 roku został dyrektorem firmy, a w 1918 Metalor został przejęty przez Société de Banque Suisse (SBS) w 1918 r. i stal się jej filią. Dało to impuls do poszerzenia działalność o produkcję kruszcu dla sektora bankowego.

Trzy lata później do firmy dołączył chemik René Sahli. Miał on za zadanie założyć pierwszą w Szwajcarii rafinerię metali szlachetnych. Rafineria otwarta została w 1924 roku. Początkowo produkowała złota o czystości 999,9‰. Następnie również srebro o czystości 999‰ i platynę 995‰.

źródło: metalor.com

W 1934 roku firma zostaje pierwszą szwajcarską rafinerią, która została wpisana na London Good Delivery List (zarządzaną później przez London Bullion Market Association LBMA).

Gwarancje LBMA dały możliwość rozwinięcia handlu sztabkami na rynkach międzynarodowych, a Le Locle stała się centrum szwajcarskiego przemysłu złota aż do początku II wojny światowej. W 1936 r filia SPS została przemianowana na Métaux Précieux SA.

Stały rozwój firmy determinował potrzebę coraz większej przestrzeni. W 1947 otwarta została nowa siedziba i fabryka w Neuchâtel.

Sześć lat później, w 1953 roku, dodany został kolejny nowy kompleks budynków, zwiększający łączną zajmowaną powierzchnię do 8000 metrów kwadratowych. Odtąd wszystkie operacje rafinacji wstępnej i rafinacji złota, srebra, platyny i palladu przeprowadzane były w Neuchâtel. Stara fabryka w górach, która przez trzy dekady rafinowała kilka tysięcy ton złota, została zamknięta.

Obecny znak rozpoznawczy Metalora, „MP” w odwróconym trójkącie, pochodzi właśnie z tego okresu (1952).

źródło: metalor.com

 

 

źródło: metalor.com

Lata 1960-2016 to okres intensywnego rozwoju firmy. Cały czas prowadzone były innowacyjne prace badawcze, powstawały nowe laboratoria i fabryki.  

Światowa ekspansja widoczna była poprzez przejęcia w Stanach Zjednoczonych firm rafineryjnych (1989) i proszków srebra (1997).

Największa ekspansja miała jednak miejsce w Azji: otwarty został tam, w 2003 r., pierwszy zakład w Chinach w Suzhou, przejęta została rafineria w Hongkongu (2007), biznes powłokowy w Japonii i Korei (2011), rafineria w Singapurze (2013) oraz w kolejny zakładzie w Suzhou do produkcji elektrotechnicznej (2014).

W tym okresie firma przeszła dwie główne zmiany właścicielskie. Po 134 latach działalności jako filia banku, w 1998 roku Metalor stał się niezależną firmą, w większości należącą do grupy prywatnych inwestorów pod przewodnictwem Ernsta Thomke. Grupa zmieniła nazwę na Metalor Technologies w 2001 roku, a następnie została sprzedana francuskiej spółce private equity Astorg Partners w 2009 roku. 

Metalor Technologies ponownie skoncentrowała się na swojej podstawowej działalności - rafinacji metali szlachetnych.

 

Najnowsza historia firmy Metalor zaczęła się w 2016 roku, kiedy to grupa została przejęta przez rodzinną japońską firmę Tanaka Kikinzoku.

Założona w 1885 roku firma Tanaka zatrudnia 3500 osób i jest światowym liderem w rafinacji i produkcji metali szlachetnych. Podobnie jak Metalor, Tanaka Kikinzoku jest jednym z pięciu członków Londyńskiego Stowarzyszenia Rynku Kruszców (LBMA) oraz Londyńskiego Rynku Platyny i Palladu (LPPM).

W 2016 roku Metalor przeniósł swoją siedzibę do Marin w Szwajcarii,  gdzie mieści się do dziś.

 

źródło: metalor.com

 

OFERTA

Produkcja sztabek Metalor datuje się formalnie na rok 1918, kiedy to Swiss Bank Corporation nabył Bank of Le Locle w Szwajcarii. Od tego czasu produkty inwestycyjne Metalor są wytwarzane zgodnie ze znaną szwajcarską doskonałością.

Sztabki odlewane

W ofercie Metalor znajdują się odlewane sztabki złota od 100 g do 12,5 kg (400 ozt) oraz srebrne od 100 g do 30 kg (1000 ozt). Typowa czystość złota, w zależności od rynku końcowego, waha się od 995 do 999,9‰, podczas gdy srebro jest produkowane przy czystości 999 lub 999,9‰. Platyna i pallad są produkowane zgodnie ze standardami LPPM.

Na złotych lanych sztabach o wadze 1000 g umieszczone jest innowacyjne zabezpieczenie zwane BullionProtect®. Powstało ono we współpracy z SICPA, wiodącym szwajcarskim dostawcą globalnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa walut. BullionProtect® to rodzaj pieczęci / plomby ze specjalnie przygotowanego atramentu o wysokim poziomie bezpieczeństwa nakładana bezpośrednio na powierzchnię kruszcu  (dodaje minimalną wagę <20 mg). Jego bezpieczeństwo opiera się na sprawdzonych od ponad dekady technologiach stosowanych na  np. przy produkcji paszportów. Plomba jest bardzo wytrzymała i nie można jej zdjąć bez jej zniszczenia.

 BullionProtect® umożliwia wszystkim podmiotom w łańcuchu dostaw weryfikację autentyczności produktów z metali szlachetnych na trzech poziomach:

 

  • Wizualna kontrola plomby zabezpieczającej;
  • Szybka weryfikacja za pomocą systemu migających świateł lub walidatora;
  • Unikalny kod QR osadzony w plombie, czytelny przez dowolny smartfon.

 

Sztabki w certipackach

Metalor oferuje także szeroką gamę eleganckich i szlachetnych sztabek menniczych od 1g do 100g.

Sztabki są zamknięte w blistrze (Certipacku) wielkości karty kredytowej. Stanowi on ochronę metalu i jest jednocześnie certyfikatem autentyczności. Każda sztabka i blister posiadają ten sam unikatowy numer seryjny.

W przypadku sztabek powyżej 20 g na każdej z nich widoczny jest unikalny kod DataMatrix w formie QR kodu. Jest on grawerowany na powierzchni sztabki za pomocą technologii laserowej. Niektóre informacje zawarte w DataMatrix są zaszyfrowane w spersonalizowanym kodzie, połączonym z bezpieczną stroną internetową Metalor.

 

 

BEZPIECZEŃSTWO

Metalor Technologies SA jest corocznie audytowany przez wykwalifikowane organy zewnętrzne w celu sprawdzenia zgodności z najsurowszymi standardami we wszystkich obszarach: uczciwego handlu, higieny przemysłowej, bezpieczeństwa, ochrony środowiska, praw człowieka oraz zarządzania jakością wszystkich wewnętrznych procesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium