MS70-PL
100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2390Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
4.9
Obsługa kupującego
5

do kasy suma: 0,00 zł
 
Waluty

Medal Zwycięstwa i Wolności 1945

Dostępność: 1
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Przedstawiamy Państwu Medal Zwycięstwa i Wolności 1945 – polskie państwowe odznaczenie wojskowe ustanowione dekretem, Rady Ministrów zatwierdzonym przez KRN z dnia 26 października 1945 roku „ ... w celu upamiętnienia zwycięstwa Narodu Polskiego i Jego Sprzymierzeńców nad barbarzyństwem hitlerowskim i triumfu idei wolności demokratycznej oraz dla odznaczenia osób, które swoim działaniem lub cierpieniem w kraju lub zagranicą w czasie do 9 maja 1945 roku przyczyniły się do tego zwycięstwa i triumfu...”.
Medal był nadawany jednorazowo przez Prezesa Rady Ministrów w imieniu Prezydium Krajowej Rady Narodowej, który część kompetencji przekazał Ministrowi Obrony Narodowej i Zarządowi Głównemu Związku Bojowników o Wolność i Demokrację. Od 1958 roku medal był nadawany przez Radę Państwa.
Nowa ustawa orderowo-odznaczeniowa obowiązująca od 23 grudnia 1992 nie uwzględnieniła medalu (uchylając poprzednią ustawę orderowo-odznaczeniową z 1960), w związku z tym jego nadawanie zostało uznane za zakończone, podobnie jak większości orderów i odznaczeń wojennych za dotychczasowe zasługi.
Odznaka, to krążek o średnicy 33 mm, patynowany na brązowo, na awersie którego znajduje się Orzeł państwowy, a wokół medalu znajduje się napis: KRAJOWA RADA NARODOWA. W dolnej części medalu są dwa związane liście dębowe. Na rewersie medalu umieszczony jest napis w czterech wierszach oddzielonych poziomymi liniami: RP – ZWYCIĘSTWO – I WOLNOŚĆ – 9.V.1945.
Wstążka medalu ma szerokość 33 mm i składa się z 3 pasków czerwonych i 2 białych szerokości 7 mm, rozmieszczonych na przemian.

Oferowany medal widoczny jestna zdjęciach. Na Państwa życzenie dosyłamy dodatkowe fotografie. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.


Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium