100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3106Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

do kasy suma: 0,00 zł
 
Waluty
Strefa Inwestora

gold Inwestowanie kojarzy się przede wszystkim z zyskiem. Popularną formą lokowania pieniędzy były do niedawna lokaty bankowe, obecnie bardzo nisko oprocentowane. Niektórzy decydują się na zakup akcji lub innych papierów wartościowych, co wiąże się ze stosunkowo wysokim ryzykiem. Inne popularne kierunki inwestowania to nieruchomości, dzieła sztuki i metale szlachetne. Złoto, srebro i platyna stanowią stabilną alternatywę i pozwalają na dywersyfikację portfela. W długim okresie zwykle wykazują zyski, co można zaobserwować śledząc notowania ich kursów. Ich zróżnicowana forma (monety, sztabki) i wielkości (od 1 g do ponad 1 kg) sprawiają, że są dostępne dla każdego - zarówno wielkich graczy jak i drobniejszych inwestorów, a także kolekcjonerów, którzy łączą użyteczność z pięknem i precyzją wykonania. W przypadku monet inwestycyjnych, ich niewątpliwy urok zaskarbia sobie coraz szerszą rzeszę miłośników.

gold Monety bulionowe (lokacyjne, inwestycyjne) to monety bite z metali szlachetnych (głównie ze złota, srebra, platyny, palladu) w celach inwestycyjnych jako forma lokaty kapitału. Inwestorzy bazują na wahaniach kursów poszczególnych metali w czasie. Wraz ze zwyżką kursu rośnie wartość monety. Numizmaty te, mimo że zwykle mają podany nominał, wycenia się na podstawie zawartości kruszcu np. 1 uncja (1 oz) – 31,1 g. Nakład zwykle nie jest ograniczony i zależy od popytu. Najbardziej popularne monety inwestycyjne zarówno złote jaki srebrne to: Krugerrand, Kangur, Liść klonowy, Wiedeńscy filharmonicy, Britannia. Ich standardowa waga to 1 uncja (1 oz) 31,1 g, ale dostępne są też warianty o mniejszych wagach t.j, 1/10 oz, ¼ oz czy ½ oz.

gold Kolekcjonowanie monet bulionowych stało się bardzo popularne, dlatego mennice przykładają bardzo dużą wagę do czystości samego kruszcu (czystość srebra osiąga poziom 9999) jak i strony wizualnej monet. Coraz piękniejsze i oryginalne rewersy zaspakajają potrzeby estetyczne, a wysoka jakość wykonania gwarantuje trwałą lokatę. Oferowane przez nas monety zawsze zabezpieczone są plastikowym kapslem. Złote sztaby pakowane są w tzw. CertiPacki, które poza tym, że zabezpieczają metal przed uszkodzeniem, posiadają indywidualny numer jednoznacznie identyfikujący daną sztabkę. Najpopularniejsze wielkości sztab to 1 oz, 20 g, 10 g i 5 g.


goldOferowane przez nas produkty inwestycyjne pochodzą od renomowanych producentów, którzy otrzymali akredytację LBMA (London Bullion Market Association). To organizacja, która swoje funkcjonowanie rozpoczęła w 1987 roku na skutek konsultacji i rozmów prowadzonych pomiędzy dużymi, międzynarodowymi bankami a Bankiem Anglii (Bank of England). Stowarzyszenie wyznacza standardy i prowadzi kontrole dotyczące jakości i bezpieczeństwa produktów na Londyńskim Rynku Kruszców. Członkiem Stowarzyszenia może być wyłącznie instytucja, która została wcześniej polecona przez co najmniej trzy podmioty należące już do LBMA; w dodatku instytucja starająca się o członkostwo musi wcześniej współpracować biznesowo z rekomendującymi ją podmiotami przynajmniej rok. Restrykcyjne procedury mają zapewnić członkostwo jedynie najbardziej szanowanym i zaufanym podmiotom, które przyczynią się do utrzymania wysokiego standaru LBMA. Obecnie akredytację posiada ponad 70 producentów złota i ponad 80 producentów srebra. Lista firm, które uzyskały akredytację znajduje się na stronie www.lbma.org.uk https://www.lbma.org.uk/membership/current-membership#- Dzięki tej działalności produkty i producenci uznani przez LBMA stanowią gwarancję autentyczność i bezpieczeństwa każdej transakcji.


goldWykonane z metali szlachetnych monety i sztabki stanowią doskonałe zabezpieczenie w dynamicznie zmieniającym się świecie. Opierają się inflacji, stanowią swego rodzaju „poduszkę bezpieczeństwa” finansowego oraz w dłuższej perspektywie stale zyskują na wartości. Oferowane przez nas produkty inwestycyjne pochodzą wyłącznie z akredytowanych mennic. Daje to 100% bezpieczeństwo transakcji i pewność zakupu.

 

 Przejdź do kategorii

  

   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium