Zamówienia złożone do godziny 13.00 z dostawą do Paczkomatu wysyłamy tego samego dnia.

 
Ceny złota
 

 

Jaki jest kurs złota?

Handel złotem odbywa się na giełdach rozlokowanych na całym świecie, jednak główne rynki dla tego metalu to:

  • Londyn,
  • Nowy Jorku,
  • Zurych,
  • Hong Kong,
  • Sydney.

Cykl sprzedaży i zakupu złota trwa niemal całą dobę. Patrząc według czasu europejskiego UTC, jako pierwsze starują giełdy azjatyckie. Japońskie i chińskie, otwierają się już między godziną 2.00 a 4.30. Dalej handel złotem rozpoczynają giełdy europejskie – jest to godzina 9.00 i na końcu amerykańskie, których zamknięcie odbywa się między godziną 22.00 a 23.00. Tak więc niemal cała dobę ceny złota wahają się. Wyjątkiem są soboty i niedziele, kiedy giełdy są zamknięte. Czasem zmiany są łagodne, mogą być jednak także bardzo dynamiczne. Wahania kursu złota są bowiem odzwierciedleniem tego, co dzieje się w światowej gospodarce, makroekonomii oraz polityce.

Powyższe uwarunkowania oraz lokalne trendy i nastroje inwestorów ścierają się ze sobą tworząc parę podaż-popyt i kształtują aktualne ceny złota oraz w oparciu o transakcje terminowe jego długoterminowe trendy. Aktualne notowania złota oraz dane historyczne można obserwować na powyższym wykresie. Wykres przedstawia cenę giełdową 1 uncji złota (uncji trojańskiej), która jest równa 31,1 gram kruszcu.

Warto dodać, że towar jakim jest w tym przypadku złoto inwestycyjne podlega ścisłej specyfikacji i musi spełniać kryterium czystości na poziomie minimum 99,99%. Cena 1 uncji złota wyrażona jest w polskich złotych. Zmieniające się wartości po prawej stronie aktualnej ceny złota to odchylenia od kursu otwarcia w ujęciu wartościowym i procentowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium