100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3682Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

do kasy suma: 0,00 zł
 
Waluty
Standardy bicia monet wg Royal Mint
Standardy bicia monet

Standard bicia monet bulionowych

Jako kolekcjoner monet ważne jest, aby zapoznać się z różnymi standardami, według których bite są monety, ponieważ wpłynie to na ich cenę i późniejszą wartość. Oprócz monet znajdujących się w obiegu, które znajdziesz w swoim portfelu, mennice wybijają monety zgodnie z trzema różnymi standardami zarówno dla inwestorów, jak i kolekcjonerów: Proof, Brillant Uncirculated i Bullion. Jeśli słyszałeś o używaniu tych terminów, ale nie masz pewności, co oznaczają, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnicy między tymi monetami.

czytaj całość »
Klasery Leuchtturm - porównanie
Klasery Leuchtturm - porównanie

Porównanie różnych serii klaserów firmy LEUCHTTURM

W naszym sklepie spotkają się państwo z takimi nazwami klaserów jak: „Basic”, „Comfort”, „Comfort de Luxe” czy „Premium”.  Są to nazwy podstawowych serii klaserów firmy LEUCHTTURM. Poszczególne serie mają różne charakterystyczne cechy. Producent zadbał, aby każdy znalazł odpowiedni dla siebie model.

Co charakteryzuje klasery Leuchtturm?

 

czytaj całość »
Alegorie Italia i Germania
Alegorie I&G

Szanowni Państwo,

w pierwszym tygodniu lutego wejdzie na rynek nowa moneta inwestycyjna emitowana przez Germania Mint. Temat emisji to Italia i Germania - kolejna moneta z serii Alegorie. Obecnie prowadzimy rezerwację monet z tej emisji. Jeżeli są Państwo zainteresowani ich nabyciem prosimy o deklarację w mailu zwrotnym (odpowiedz), ile sztuk chcieliby Państwo zamówić.

Termin składania rezerwacji: do 22 stycznia 2020 r.
Z uwagi na ograniczoną ilość monet, składne przez Państwa rezerwacje będziemy potwierdzać w dniach 28-29 stycznia.
Dystrybucja monet rozpocznie się w pierwszym tygodniu lutego.

czytaj całość »
Fafnir - mityczny smok - srebrna moneta 1 oz
Fafnir - mityczny smok - srebrna moneta 1 oz

Nowość na rynku numizmatycznym - moneta 1 oz Fafnir

Mamy wielką przyjemność przedstawić Państwu nowość na rynku numizmatycznym - srebrną monetę inwestycyjną 1 oz Fafnir -mityczny germański smok.

Moneta ta jest bita przez Germania Mint i jest pierwszą z serii Mityczne Bestie. Obecnie prowadzimy rezerwację monet z tej emisji. Jeżeli są Państwo zainteresowani ich nabyciem prosimy o deklarację (mailową), ile sztuk chcieliby Państwo zamówić.

Termin składania zamówień: do 6 września 2020 r.
Dystrybucja monet rozpocznie się po 21 września.

 

czytaj całość »
Optima - wiele potrzeb - jeden system
Optima - wiele potrzeb - jeden system

Optima – wiele potrzeb – jeden system

Seria Optima to uniwersalna seria produktów dla kolekcjonerów przeznaczona do przechowywania różnego rodzaju walorów. W skład serii wchodzą okładki, futerały oraz duża różnorodności kart albumowych, które po umieszczeniu w okładce tworzą elegancki i funkcjonalny komplet.

czytaj całość »
Najpiękniejsza moneta PRL
Najpiękniejsza moneta PRL

Najpiękniejsza moneta PRL

100 złotych 1966 Mieszko i Dąbrówka

 Moneta o nominale 100 złotych 1966 z postaciami Mieszka i Dąbrówki na rewersie - w latach siedemdziesiątych w konkursie „Biuletynu Numizmatycznego” została uznana „Najpiękniejszą polską monetą”.

 Jak doszło do jej powstania?

czytaj całość »
Budowa monety
Budowa monety

Budowa monety

Każdy kolekcjoner wie, jak ważna jest znajomość właściwego, specyficznego dla danej dziedziny nazewnictwa. Zbierając monety, istotne jest by właściwe nazywać poszczególne jej części. Unikniemy dzięki temu nieporozumień np. w różnego rodzaju transakcjach handlowych czy wymiennych.

czytaj całość »
Amerykański orzeł - czy to odwrotka
Amerykański orzeł - czy to odwrotka

Czy moneta inwestycyjna Amerykański Orzeł to odwrotka?

Monety amerykańskie (Amerykański orzeł) i meksykańskie (Libertad) bite są nieco odmienny sposób od większości monet. Awers i rewers korespondują ze sobą w kierunku pionowym. Czyli przy oglądaniu monety, aby obrazy na awersie i rewersie nie były „do góry nogami”, trzeba ją obrócić „do siebie” a nie „na bok”. Nie jest to usterka ani rzadkość. To sposób bicia monet praktykowany przez m.in. mennicę amerykańską US Mint.

czytaj całość »
Od czego zacząć zbieranie znaczków
Od czego zacząć zbieranie znaczków

Od czego zacząć zbieranie znaczków

Kolekcjonowanie znaczków pocztowych to dobry sposób na rozwijanie istniejącego już hobby. Tematyka poruszana na znaczkach jest nieograniczona i odnosi się niemal do każdego elementu życia. Jeżeli interesujesz się sportem – znajdziesz wiele znaczków z różnych krajów poruszających tematykę sportową np. olimpiady, kolarstwo. Jeśli interesujesz się historią odnajdziesz na znaczkach wizerunki znanych osób, nawiązania do przełomowych wydarzeń czy bitew. Przyroda – flora czy fauna to bardzo popularny temat i jest licznie reprezentowana na znaczkach pocztowych.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium