100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3323Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

do kasy suma: 0,00 zł
 
Waluty
Alegorie Austria i Germania
Alegorie Austria i Germania

Germania Mint, zainspirowana siłą kobiecości, stworzyła imponującą serię monet – Alegorie, aby podkreślić niezwykłe postacie „Matek Narodów”. Główną bohaterką serii jest kobieca personifikacja Germanii, której towarzyszą personifikacje innych państw.

czytaj całość »
Rycerze Maltańscy 1 oz 2021 srebrna moneta
Rycerze Maltańscy 2021 srebrna moneta

Rycerze Maltańscy to pierwsza moneta okolicznościowa, która powstała dzięki ścisłej współpracy pomiędzy Centralnym Bankiem Malty a Germania Mint. Emisja ta zapoczątkuje serię unikalnych monet bulionowych, które w nowoczesny sposób nawiązują do tradycji Zakonu Maltańskiego.

czytaj całość »
Germania 2021
Germania 2021

Germania to klasyczna moneta bulionowa, wprowadzona do obiegu w 2019 roku. Seria jest i będzie wydawana co roku, będąc perłą w koronie emisji Germania Mint. Wykonana ze srebra i złota najwyższej próby, zarówno w wersji BU jak i PROOF, Germania każdego roku zaskakuje świat numizmatyki innowacyjnymi rozwiązaniami.

czytaj całość »
100. rocznica urodzin Stanisława Lema
Lem - 100-lecie urodzin

W niedzielę, 12 września br., Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy, kopertę FDC i datownik emisji „100. rocznica urodzin Stanisława Lema”. Autor projektu, Bożydar Grozdew, przedstawił na znaczku fotografię portretową ukazującą bohatera najnowszej emisji – wybitnego pisarza, futurologa i filozofa, Stanisława Lema.

 

czytaj całość »
Intercept
INTERCEPT

Korozja to zmora numizmatyków. Nawet przy starannej pielęgnacji i przechowywaniu kolekcji wpływy zewnętrzne mogą zagrozić stanowi cennych monet. Powietrze zawiera wiele substancji, które reagują z metalami i tym samym prowadzą do korozji, np. tlenki azotu, gazy ozonowe i inne „gazy korozyjne”, takie jak siarkowodór, amoniak, siarczek karbonylu czy...

czytaj całość »
Banknoty Białej Armii w porewolucyjnej Rosji
Banknoty Białej Armii w porewolucyjnej Rosji

Rząd Tymczasowy Rosji (ros. Временное правительство России) został utworzony w Rosji w wyniku rewolucji lutowej (1917) w dniu 15 marca 1917 r., w wyniku dekretu Dumy Państwowej z nieformalnym porozumieniem Komitetu Tymczasowego Dumy i Piotrogrodzkiej Rady Delegatów Robotniczych i Żołnierskich.

czytaj całość »
Koń Brumby 2021 srebrna moneta premium
Koń Brumby 2021 srebrna moneta premium

Moneta emitowana przez australijską mennicę w Perth - Perth Mint. Prezentowana moneta jest kontynuacją serii przedstawiającej piękne, australijskie konie. Brumby to dziki wierzchowiec wyhodowany spontanicznie w wyniku mieszania kilku ras australijskich koni. Matowe tło fantastycznie wydobywa błyszczącą sylwetkę konia.

 

 

czytaj całość »
Setna rocznica Jagielloni Białystok
Setna rocznica Jagielloni Białystok

Jagiellonia Białystok to kolejny klub obchodzący w 2020 roku stulecie istnienia. Swój pierwszy mecz zagrała 30 maja 1920 roku. Wówczas to żołnierze batalionu zapasowego 42 Pułku Piechoty powołali do życia Klub Sportowy Batalionu Zapasowego 42 Pułku Piechoty. Swój pierwszy oficjalny mecz „wojskowi” rozegrali 30 maja 1920.

czytaj całość »
Setna rocznica Ruchu Chorzów
Setna rocznica Ruchu Chorzów

Z okazji 100. rocznicy założenia klubu sportowego Ruch Chorzów Poczta Polska wprowadziła znaczek upamiętniający to wydarzenie. Ruch Chorzów to polski klub sportowy założony 20 kwietnia 1920 r. w Bismarkhucie (niem. Bismarckhütte, od 1 stycznia 1923 r. Hajduki Wielkie; dziś Chorzów Batory, dzielnica Chorzowa) jako jednosekcyjny klub piłkarski. Klub zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski. Jest 14-krotnym mistrzem Polski, 6-krotnym wicemistrzem Polski, trzykrotnym zdobywcą Pucharu Polski, ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów (edycja Pucharu Europy 1974/1975), jednym z dwóch polskich ćwierćfinalistów Ligi Europy w historii (edycja Pucharu UEFA 1973/74) oraz finalistą Pucharu Intertoto UEFA (sezon 1998). Do sezonu 1986/87 był jedynym klubem, jaki uczestniczył we wszystkich sezonach polskiej ekstraklasy. W tabeli wszech czasów tych rozgrywek prowadził do połowy lat 90., aktualnie plasuje się na 3. miejscu.

czytaj całość »
Meksykański Libertad
Meksykański Libertad

Meksykański Libertad

Meksykańska mennica La Casa de Moneda De México szczyci się długą historią bicia monet. Jest to najstarsza mennica Ameryki Południowej, ale i Północnej. Założycielem mennicy był Antonion de Mendoza, który dekretem Korony Hiszpańskiej powołał ją do życia w 1535 roku. W tym czasie dolar hiszpański był walutą dominującą na świecie, dlatego też stał się pierwszą wybijaną monetą w meksykańskiej mennicy. Silny dolar hiszpański było protoplastą wielu innych walut, m.in. amerykańskiego dolara, japońskich jenów czy chińskich juanów. Meksykańska mennica przez lata zdążyła zmienić swoją siedzibę, obecnie znajduje się w San Luis Potosi, natomiast historyczna mennica została zmieniona w muzeum narodowe – Museo Nacional de la Culturas w Mexico City.

czytaj całość »
Amerykański Orzeł 2021
Amerykański Orzeł 2021

Amerykański Orzeł

Jest to jedna z najpopularniejszych monet bulionowych na rynku. Popularność zawdzięcza renomie i dbałości z jaką została wykonana. Od kilku miesięcy fani Amerykańskiego Orła czekali na premierę odświeżonego wizerunku monety, której sprzedaż została zaplanowana na lipiec 2021 roku.

Jedno uncjowy Amerykański Orzeł po raz pierwszy ukazał się 24 listopada 1986 roku w nominale 1 dolar.  Następnie przez lata pojawiały się kolejne monety, a Mennica Amerykańska  „The U.S. Mint” stale rozszerzała swoją ofertę, wydając od czasu do czasu edycje specjalne.

czytaj całość »
Najładniejsze znaczki EUROPA 2021
Najładniejsze znaczki EUROPA 2021

Najładniejsze znaczki EUROPA 2021

Wraz z rozpoczęciem nowego roku pojawiło się wiele nowych znaczków z serii EUROPA. Wspólnym tematem znaczków jest dzika przyroda. Każdy z krajów pokazuje własne przykłady dzikiej przyrody. Jest to szansa dla poszczególnych krajów do pochwalenia się rodzimą fauną.

Zacznijmy od majestatycznego znaczka z hiszpańskiej Andory. Znaczek przedstawia brodatego sępa, jest to ptak drapieżny, który jest powszechny w Andorze, jednakże jego populacja maleje. Jest to jedyny znany ptak, którego dieta składa się głównie z kości.

Projekt znaczka skupia się tylko na drapieżniku, abyśmy nie odwracali uwagi od samego ptaka.

czytaj całość »
Standardy bicia monet wg Royal Mint
Standardy bicia monet

Standard bicia monet bulionowych

Jako kolekcjoner monet ważne jest, aby zapoznać się z różnymi standardami, według których bite są monety, ponieważ wpłynie to na ich cenę i późniejszą wartość. Oprócz monet znajdujących się w obiegu, które znajdziesz w swoim portfelu, mennice wybijają monety zgodnie z trzema różnymi standardami zarówno dla inwestorów, jak i kolekcjonerów: Proof, Brillant Uncirculated i Bullion. Jeśli słyszałeś o używaniu tych terminów, ale nie masz pewności, co oznaczają, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnicy między tymi monetami.

czytaj całość »
Klasery Leuchtturm - porównanie
Klasery Leuchtturm - porównanie

Porównanie różnych serii klaserów firmy LEUCHTTURM

W naszym sklepie spotkają się państwo z takimi nazwami klaserów jak: „Basic”, „Comfort”, „Comfort de Luxe” czy „Premium”.  Są to nazwy podstawowych serii klaserów firmy LEUCHTTURM. Poszczególne serie mają różne charakterystyczne cechy. Producent zadbał, aby każdy znalazł odpowiedni dla siebie model.

Co charakteryzuje klasery Leuchtturm?

 

czytaj całość »
Alegorie Italia i Germania
Alegorie I&G

Szanowni Państwo,

w pierwszym tygodniu lutego wejdzie na rynek nowa moneta inwestycyjna emitowana przez Germania Mint. Temat emisji to Italia i Germania - kolejna moneta z serii Alegorie. Obecnie prowadzimy rezerwację monet z tej emisji. Jeżeli są Państwo zainteresowani ich nabyciem prosimy o deklarację w mailu zwrotnym (odpowiedz), ile sztuk chcieliby Państwo zamówić.

Termin składania rezerwacji: do 22 stycznia 2020 r.
Z uwagi na ograniczoną ilość monet, składne przez Państwa rezerwacje będziemy potwierdzać w dniach 28-29 stycznia.
Dystrybucja monet rozpocznie się w pierwszym tygodniu lutego.

czytaj całość »
Fafnir - mityczny smok - srebrna moneta 1 oz
Fafnir - mityczny smok - srebrna moneta 1 oz

Nowość na rynku numizmatycznym - moneta 1 oz Fafnir

Mamy wielką przyjemność przedstawić Państwu nowość na rynku numizmatycznym - srebrną monetę inwestycyjną 1 oz Fafnir -mityczny germański smok.

Moneta ta jest bita przez Germania Mint i jest pierwszą z serii Mityczne Bestie. Obecnie prowadzimy rezerwację monet z tej emisji. Jeżeli są Państwo zainteresowani ich nabyciem prosimy o deklarację (mailową), ile sztuk chcieliby Państwo zamówić.

Termin składania zamówień: do 6 września 2020 r.
Dystrybucja monet rozpocznie się po 21 września.

 

czytaj całość »
Optima - wiele potrzeb - jeden system
Optima - wiele potrzeb - jeden system

Optima – wiele potrzeb – jeden system

Seria Optima to uniwersalna seria produktów dla kolekcjonerów przeznaczona do przechowywania różnego rodzaju walorów. W skład serii wchodzą okładki, futerały oraz duża różnorodności kart albumowych, które po umieszczeniu w okładce tworzą elegancki i funkcjonalny komplet.

czytaj całość »
Najpiękniejsza moneta PRL
Najpiękniejsza moneta PRL

Najpiękniejsza moneta PRL

100 złotych 1966 Mieszko i Dąbrówka

 Moneta o nominale 100 złotych 1966 z postaciami Mieszka i Dąbrówki na rewersie - w latach siedemdziesiątych w konkursie „Biuletynu Numizmatycznego” została uznana „Najpiękniejszą polską monetą”.

 Jak doszło do jej powstania?

czytaj całość »
Budowa monety
Budowa monety

Budowa monety

Każdy kolekcjoner wie, jak ważna jest znajomość właściwego, specyficznego dla danej dziedziny nazewnictwa. Zbierając monety, istotne jest by właściwe nazywać poszczególne jej części. Unikniemy dzięki temu nieporozumień np. w różnego rodzaju transakcjach handlowych czy wymiennych.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium