100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3162Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

do kasy suma: 0,00 zł
 
Waluty
Metalor - złote sztaby 0
Metalor - złote sztaby

Historia Metalora rozpoczęła się w 1852 r. wraz z założeniem w Le Locle w Szwajcarii firmy Martin de Pury & Cie. Firma wytapiała i walcowała złoto, które następnie wykorzystywane było do produkcji kopert do zegarków.

czytaj całość »
Kolekcjonerski Rekord Guinnessa 0
Kolekcjonerski Rekord Guinnessa
Choć jak mówi powiedzenie „Pieniądze szczęścia nie dają”, to można dzięki mim stać się sławnym i to na różne sposoby.
2 września 2019 roku, 42-letin Wissam Ali Youssef, Libańczyk z miasta Chakra, zapisał się w Księdze rekordów Guinnessa...
 
czytaj całość »
Alegorie Austria i Germania 0
Alegorie Austria i Germania

Germania Mint, zainspirowana siłą kobiecości, stworzyła imponującą serię monet – Alegorie, aby podkreślić niezwykłe postacie „Matek Narodów”. Główną bohaterką serii jest kobieca personifikacja Germanii, której towarzyszą personifikacje innych państw.

czytaj całość »
Germania 2021 0
Germania 2021

Germania to klasyczna moneta bulionowa, wprowadzona do obiegu w 2019 roku. Seria jest i będzie wydawana co roku, będąc perłą w koronie emisji Germania Mint. Wykonana ze srebra i złota najwyższej próby, zarówno w wersji BU jak i PROOF, Germania każdego roku zaskakuje świat numizmatyki innowacyjnymi rozwiązaniami.

czytaj całość »
100. rocznica urodzin Stanisława Lema 0
Lem - 100-lecie urodzin

W niedzielę, 12 września br., Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy, kopertę FDC i datownik emisji „100. rocznica urodzin Stanisława Lema”. Autor projektu, Bożydar Grozdew, przedstawił na znaczku fotografię portretową ukazującą bohatera najnowszej emisji – wybitnego pisarza, futurologa i filozofa, Stanisława Lema.

 

czytaj całość »
Intercept 0
INTERCEPT

Korozja to zmora numizmatyków. Nawet przy starannej pielęgnacji i przechowywaniu kolekcji wpływy zewnętrzne mogą zagrozić stanowi cennych monet. Powietrze zawiera wiele substancji, które reagują z metalami i tym samym prowadzą do korozji, np. tlenki azotu, gazy ozonowe i inne „gazy korozyjne”, takie jak siarkowodór, amoniak, siarczek karbonylu czy...

czytaj całość »
Banknoty Białej Armii w porewolucyjnej Rosji 0
Banknoty Białej Armii w porewolucyjnej Rosji

Rząd Tymczasowy Rosji (ros. Временное правительство России) został utworzony w Rosji w wyniku rewolucji lutowej (1917) w dniu 15 marca 1917 r., w wyniku dekretu Dumy Państwowej z nieformalnym porozumieniem Komitetu Tymczasowego Dumy i Piotrogrodzkiej Rady Delegatów Robotniczych i Żołnierskich.

czytaj całość »
Koń Brumby 2021 srebrna moneta premium 0
Koń Brumby 2021 srebrna moneta premium

Moneta emitowana przez australijską mennicę w Perth - Perth Mint. Prezentowana moneta jest kontynuacją serii przedstawiającej piękne, australijskie konie. Brumby to dziki wierzchowiec wyhodowany spontanicznie w wyniku mieszania kilku ras australijskich koni. Matowe tło fantastycznie wydobywa błyszczącą sylwetkę konia.

 

 

czytaj całość »
Setna rocznica Jagielloni Białystok 0
Setna rocznica Jagielloni Białystok

Jagiellonia Białystok to kolejny klub obchodzący w 2020 roku stulecie istnienia. Swój pierwszy mecz zagrała 30 maja 1920 roku. Wówczas to żołnierze batalionu zapasowego 42 Pułku Piechoty powołali do życia Klub Sportowy Batalionu Zapasowego 42 Pułku Piechoty. Swój pierwszy oficjalny mecz „wojskowi” rozegrali 30 maja 1920.

czytaj całość »
Setna rocznica Ruchu Chorzów 0
Setna rocznica Ruchu Chorzów

Z okazji 100. rocznicy założenia klubu sportowego Ruch Chorzów Poczta Polska wprowadziła znaczek upamiętniający to wydarzenie. Ruch Chorzów to polski klub sportowy założony 20 kwietnia 1920 r. w Bismarkhucie (niem. Bismarckhütte, od 1 stycznia 1923 r. Hajduki Wielkie; dziś Chorzów Batory, dzielnica Chorzowa) jako jednosekcyjny klub piłkarski. Klub zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski. Jest 14-krotnym mistrzem Polski, 6-krotnym wicemistrzem Polski, trzykrotnym zdobywcą Pucharu Polski, ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów (edycja Pucharu Europy 1974/1975), jednym z dwóch polskich ćwierćfinalistów Ligi Europy w historii (edycja Pucharu UEFA 1973/74) oraz finalistą Pucharu Intertoto UEFA (sezon 1998). Do sezonu 1986/87 był jedynym klubem, jaki uczestniczył we wszystkich sezonach polskiej ekstraklasy. W tabeli wszech czasów tych rozgrywek prowadził do połowy lat 90., aktualnie plasuje się na 3. miejscu.

czytaj całość »
Meksykański Libertad 0
Meksykański Libertad

Meksykański Libertad

Meksykańska mennica La Casa de Moneda De México szczyci się długą historią bicia monet. Jest to najstarsza mennica Ameryki Południowej, ale i Północnej. Założycielem mennicy był Antonion de Mendoza, który dekretem Korony Hiszpańskiej powołał ją do życia w 1535 roku. W tym czasie dolar hiszpański był walutą dominującą na świecie, dlatego też stał się pierwszą wybijaną monetą w meksykańskiej mennicy. Silny dolar hiszpański było protoplastą wielu innych walut, m.in. amerykańskiego dolara, japońskich jenów czy chińskich juanów. Meksykańska mennica przez lata zdążyła zmienić swoją siedzibę, obecnie znajduje się w San Luis Potosi, natomiast historyczna mennica została zmieniona w muzeum narodowe – Museo Nacional de la Culturas w Mexico City.

czytaj całość »
Amerykański Orzeł 2021 0
Amerykański Orzeł 2021

Amerykański Orzeł

Jest to jedna z najpopularniejszych monet bulionowych na rynku. Popularność zawdzięcza renomie i dbałości z jaką została wykonana. Od kilku miesięcy fani Amerykańskiego Orła czekali na premierę odświeżonego wizerunku monety, której sprzedaż została zaplanowana na lipiec 2021 roku.

Jedno uncjowy Amerykański Orzeł po raz pierwszy ukazał się 24 listopada 1986 roku w nominale 1 dolar.  Następnie przez lata pojawiały się kolejne monety, a Mennica Amerykańska  „The U.S. Mint” stale rozszerzała swoją ofertę, wydając od czasu do czasu edycje specjalne.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium