100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3158Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

do kasy suma: 0,00 zł
 
Waluty
Ukraiński znaczek pocztowy 0
Ukraiński znaczek pocztowy

12 kwietnia ukraińska poczta Укрпошта wydała znaczek pocztowy symbolizujący zdarzenia z Wyspy Węży.

W marcu 2022 r. rozstrzygnięto konkurs ukraińskiego operatora pocztowego Укрпошта na projekt nowego znaczka pocztowego. Znaczek miał ilustrować słynne zdarzenie z Wyspy Węży i pograniczników, którzy wykrzyczeli słowa: „Русскій воєнний корабль, іді ... !” - "Rosyjski okręcie wojenny, p***l się!".

Na uroczystość wprowadzenia waloru do obiegu zaproszono autora kultowej frazesy - Romana Gribowa. Bez niego nie było znaczka pocztowego, ani tak potężnego oporu, którego przykładem stali się żołnierze z Wyspy Węży – pisze na stronie FB przedstawiciel poczty ukraińskiej.

Na dzieło ukraińskiego artysty Borisa Groha zagłosowało ponad 1700 osób z 8000 tys. biorących udział w konkursie! Zważywszy na szczególną sytuację, zainteresowanie inicjatywą można uznać za coś niesamowitego. Teraz znaczek został wydany i rozchodzi się w zawrotnym tempie.

Centralny Urząd Pocztowy w Kijowie 18 kwietnia | NurPhoto / Contributor / Getty Images

  

Jego nakład jest ograniczony do 1 000 000 egzemplarzy i sprzedawany jest w arkusikach po 6 znaczków.  Zainteresowanie emisją jest olbrzymie. "Minęło pięć dni od wprowadzenia znaczka, a sprzedano już blisko pół miliona egzemplarzy. Nakład wynosił milion egzemplarzy, a my nie zamierzamy ich dodrukowywać. Każda sztuka zachowa więc swą wartość historyczną" - informuje operator pocztowy na Facebooku. Znaczki są trudne do zdobycia, a ceny szaleją.

Przykładowe aukcje na eBay - zobacz ceny

Emisja dowodzi, że nawet we współczesnym, nowoczesnym świecie znaczki to nie tylko forma opłaty za przesyłkę, ale także narzędzie do popularyzacji kultury, sztuki i ducha narodowego.  «Niech nasza marka "Rosyjski okręt wojenny, idzie...! » zobaczy cały świat – Chwała Ukrainie» napisał na FB Wołodymyr Zełenski. A na Instagramie dodał: «Fraza, która stała się symbolem niezłomności ukraińskich obrońców, jest teraz na znaczkach pocztowych. Używaj i pamiętaj, że „rosyjski okręt wojenny” zawsze ma tylko jeden kierunek».

   

Źródło: www.facebook.com/ukrposhta

 

Aby zobaczyć więcej zajrzyj na stronę Укрпошта na FB

https://www.facebook.com/ukrposhta

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium