Zamówienia złożone do godziny 13.00 z dostawą do Paczkomatu wysyłamy tego samego dnia.

 
Blog
Przeglądaj posty oraz kategorie
Allegories 2023 - Galia i Germania 0
Allegories 2023 - Galia & Germania

Allegories 2023 - Galia i Germania

Mennica Germania Mint, zainspirowana siłą kobiecości, w 2019 roku stworzyła imponującą serię monet – Allegories, aby podkreślić niezwykłe postacie „Matek Narodów”. Główną bohaterką serii jest kobieca personifikacja Germanii, której towarzyszą personifikacje innych państw. W świecie zachodnim pierwsze kobiece wcielenia narodów były zazwyczaj majestatycznymi manifestacjami wartości uznawanych za charakterystyczne dla społeczności danych krajów czy regionów. Wiele z tych wizualizacji wywodziło się z wizerunku bogini Ateny i przyjmowało łacińskie nazwy starożytnych prowincji rzymskich. Do tej pory w serii Allegories ukazały się: Britannia & Germania, Columbia & Germania, Italia & Germania, Austria & Germania, Polonia & Germania.

Obecna, szósta i ostatnia emisja z serii Allegories poświęcona jest Galii. Moneta ta symbolizuje zwycięstwo nad okupantem, ma nieść nadzieję i ukojenie. Galię i Germanię łączy wspólna historia zamieszkiwania na sąsiadujących ze sobą terenach, lecz przez inne plemiona oraz długa historia konfrontacji z Imperium Rzymskim.

Srebrna moneta Galia i Germania 1 oz 2023Opis

Awers monety przedstawia personifikacje Galii i Germanii, ukazanych jako młode i piękne kobiety. Stoją one wspólnie, łącząc swe dłonie na znak zwycięstwa. Ich miecze są schowane po walce, a pod stopami zalegają gruzy pokonanego Imperium Rzymskiego. W artystycznej wizji projektu Germania Mint, Galia odziana jest w rzymski napierśnik i sandały, które wskazują na przenikanie się kultur, wymuszone koniecznością walki z okupantem. W ręku dzierży włócznię galijską, a na głowie ma charakterystyczny galijski diadem ze skrzydłami. Głowę Germanii zdobi gałązka dębu – drzewa, które towarzyszy jej od początku serii. W ręku zaś dzierży tarczę z wizerunkiem dwugłowego orła.

 

Zgodnie z poprzednimi monetami z serii, wizerunek na rewersie jest herbem reprezentującym zasady moralne i szlachetne wartości. Germania była krainą historyczną i nigdy nie była oficjalnym państwem, dlatego postanowiliśmy stworzyć własną interpretację jej herbu. Jego symbolika i wygląd są wytworem naszej wyobraźni, jednak został on stworzony zgodnie z obowiązującymi zasadami heraldyki.

Srebrna moneta Galia i Germania 1 oz 2023Tarcza w koronie została podzielona na cztery części, z których każda ma swoje tradycyjne znaczenie, dokładnie określone przez heraldykę. Sama tarcza jest symbolem prawdy, lojalności i zaufania. Korona jest symbolem władzy i szlachetności oraz rycerskości.

Dwugłowy orzeł - symbol z mitologii rzymskiej związany z Janusem, bogiem wszelkiego początku, opiekunem drzwi, bram, przejść i mostów, patronem umów i sojuszy. Głowy zwrócone w przeciwne strony symbolizują przeszłość i przyszłość.

Wzór kraty nawiązuje do mądrości i roztropności – cech każdego szlachetnego władcy.

Złota wstążka z trzema kwiatami – kwiaty reprezentują wartości determinujące silny i niepodległy naród – jedność, integralność i wolność.

Dzik – symbol potęgi, był bardzo popularnym i szanowanym zwierzęciem w Imperium Rzymskim. Legio I Italica, Legio X Fretensis i Legio XX Valeria Victrix to trzy z najbardziej znanych legionów rzymskich, które w swoim godle miały dzika. 

Herb otoczony jest wieńcem z liści dębu. Wieniec symbolizuje lojalność, stabilność i jedność narodową. W mitologii i czasach starożytnych mogli go nosić tylko ludzie, którzy władali ogromną siłą – ducha, mięśni lub magii.

Wszystkie wartości przedstawione w powyższej symbolice, były respektowane przez Germanię i Galię.

Specyfikacja 

Monety Allegories zostały stworzone w jednej średnicy 38,61 mm oraz czterech różnych wysokościach i wagach, od 3 mm dla monety o wadze 1 uncji do 25,85 mm dla monety o wadze 10 uncji, która jest wyjątkowa nie tylko ze względu na swoją grubość, ale również na to, że blanki, z których została wybita, były obrabiane ręcznie.

Moneta umieszczona jest w kapslu z soczewką, która zabezpiecza i pozwala na podziwianie monety bez konieczności wyjmowania jej z kapsuły. Wszystkie nasze monety są certyfikowane. Certyfikat autentyczności dołączony do każdej monety zawiera wszystkie niezbędne informacje i gwarantuje jej wartość.

 

Galia & Germania 1 oz 2023


Waga: 1 oz (31,1 g)
Metal: srebro
Średnica: 38,61 mm
Nakład: 25 000 szt.

   

 

Galia & Germania 2 oz 2023


Waga: 2 oz (62,2 g)
Metal: srebro
Średnica: 38,61 mm
Nakład: 2 500 szt.

   

   

 

 

Galia & Germania 5 oz 2023


Waga: 5 oz (155,5 g)
Metal: srebro
Średnica: 38,61 mm
Nakład: 500 szt.

 

 

Galia & Germania 10 oz 2023


Waga: 10 oz (311,0 g)
Metal: srebro
Średnica: 38,61 mm
Nakład: 250 szt.

   

 

 

Przedstawiony powyżej materiał to zapowiedź emisji. Przewidywany czas realizacji: po 10 maja. Aby być na bieżąco zachęcamy do zapisania się na powiadomienie o dostępności monet i przedsprzedaży.

 

 

Kontakt:

Tel.: 508-535-505
e-mail:  ms70@ms70.pl

Ms70 Sklep kolekcjonerski – Warszawa Bemowo
ul. Powstańców Śląskich 124 pawilon 1

Pozdrawiamy

Zespół Ms70

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium