100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3826Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

do kasy suma: 0,00 zł
 
Waluty
Fafnir - mityczny smok - srebrna moneta 1 oz
Fafnir - mityczny smok - srebrna moneta 1 oz

Nowość na rynku numizmatycznym - moneta 1 oz Fafnir

Mamy wielką przyjemność przedstawić Państwu nowość na rynku numizmatycznym - srebrną monetę inwestycyjną 1 oz Fafnir -mityczny germański smok.

Moneta ta jest bita przez Germania Mint i jest pierwszą z serii Mityczne Bestie. Obecnie prowadzimy rezerwację na monety z tej emisji. Jeżeli są Państwo zainteresowani ich nabyciem prosimy o deklarację, ile sztuk chcieliby Państwo zamówić.

Termin składania zamówień: do 6 września 2020 r.
Dystrybucja monet rozpocznie się po 21 września.

---^---

Legenda

Fafnir to mitologiczny smok wywodzący się z kręgów germańsko/skandynawskich podań. Jest postacią okrutną i zarazem mądrą. Legenda głosi, że dopuścił się ojcobójstwa, by posiąść wielki skarb. Wygonił także swojego brata, który później w akcie zemsty postanowił go unicestwić. Namówił więc Sigurda – legendarnego skandynawskiego herosa - by zabił smoka. Ten uczynił to, a krew, która spłynęła ze smoka na człowieka, sprawiła, że stał się on odporny na wszelkie ciosy. Przed śmiercią, jako uznanie dla umiejętności wojownika, smok zapytał Sigurda o imię, po czym długo rozmawiali na tematy filozoficzne. Tyle mówi legenda. Fafnir stał się pierwowzorem wielu późniejszych wizerunków smoków. Mityczne postaci, mimo upływu czasu towarzyszą nam nadal. Pojawiają się w wielu utworach literackich i muzycznych np. w Pierścieniu Nibelunga autorstwa Richarda Wagnera czy powieści Alicja i Ciemny las Jacka Piekary, stanowiąc zwykle tło dla herosów i mężnych poszukiwaczy przygód.

---^---

Wizerunek monety

Teraz Fafnir stał się bohaterem emisji numizmatycznej. Moneta wybita została przez znaną już ze wcześniejszych emisji mennicę Germania Mint. Projekt monety został precyzyjnie zaplanowany i wykonany przez Natalię Danysz. Pomysł zastosowany w tym projekcie jest bardzo rzadki w Numizmatycznym Świecie! Wizualizacja Fafnira została stworzona w ten sposób, że dwie części jego ciała umieszczone na awersie i rewersie jednej monety tworzą obraz ciała smoka ułożonego w kształt znaku nieskończoności. Aby zobaczyć ten efekt, należy obrócić monetę lub umieścić dwie monety z Fafnirem, awersem i rewersem, jedna nad drugą.

Integralną częścią monet z serii Germania jest symbol dwugłowego orła. Na monetach Fafnira orzeł znajduje się na rewersie, otoczony ogonem smoka.

---^---
Opakowanie

Tworząc niebanalne projekty z najwyższej jakości monet, równie ważne jest zapewnienie im bezpiecznego i eleganckiego opakowania. Każda moneta zapakowana jest w dedykowaną kapsułę, zaprojektowaną dla niej indywidualnie. Wykonana z najwyższej jakości materiału w kształcie soczewki, przez co moneta prezentuje się jeszcze bardziej efektownie.

Wszystkie nasze monety są certyfikowane. Certyfikat autentyczności zawarty w każdym zestawie dostarcza wszystkich niezbędnych informacji i gwarantuje wartość monet.

 

---^---
Opis monety

Srebrna moneta 1 uncjowa Fafnir

Rok emisji: 2020

Waga: 1 oz

Nominał: 5 Marek

Metal: srebro

Czystość: 999,9

Jakość bicia: BU

Średnica: 38,61 mm

Nakład: 25 000 szt.

Opakowanie: kapsel + certyfikat

 

Cena sprzedaży: ok. 180 zł / szt.

Dostępność: 100 szt.

 

 

 

  
   

 

Monetę można rezerwować mailowo, telefonicznie (od poniedziałku do piątku w godz. 11-18) lub osobiści w sklepie stacjonarnym w Warszawie (także od poniedziałku do piątku w godz. 11-18).

Tel.: 508-535-505
e-mail:  ms70@ms70.pl

Ms70 Sklep kolekcjonerski – Warszawa Bemowo
ul. Powstańców Śląskich 124 pawilon 175

Zachęcamy do kontaktu i pozdrawiamy

Zespół Ms70

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium