100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3323Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

do kasy suma: 0,00 zł
 
Waluty
Alegorie Austria i Germania
Alegorie Austria i Germania

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nowość na rynku numizmatycznym – kolejną monetę wydaną przez Germania Mint z serii Alegorie. Tym razem towarzyszką Germanii jest Austria.

Moneta będzie dystrybuowana od 13 grudnia 2021 roku. Obecnie prowadzimy rezerwację monet z tej emisji. Jeżeli są Państwo zainteresowani ich nabyciem zachęcamy do odwiedzenia zakładki Złoto, srebro / Przedsprzedaż na naszej strony internetowej lub przesłanie deklaracji w mailu zwrotnym (odpowiedz), ile sztuk chcieliby Państwo zamówić.

Wstęp

Germania Mint, zainspirowana siłą kobiecości, stworzyła imponującą serię monet – Allegorie, aby podkreślić niezwykłe postacie „Matek Narodów”. Główną bohaterką serii jest kobieca personifikacja Germanii, której towarzyszą personifikacje innych państw. W świecie zachodnim pierwsze kobiece wcielenia narodów były zazwyczaj majestatycznymi manifestacjami wartości uznawanych za charakterystyczne dla społeczności danych krajów czy regionów. Wiele z tych wizualizacji wywodziło się z wizerunku bogini Ateny i przyjmowało łacińskie nazwy starożytnych prowincji rzymskich, takich jak Germania, Polonia, Britannia czy Italia.

Przez setki lat, z nieznanych powodów, kobiety były postrzegane jako słabsza płeć. Często niezauważane i niedoceniane, kobiety były zmuszane do przekonania, że powinny być posłuszne mężczyznom. Mimo to, narodowe wcielenia i nazwy krajów są w większości żeńskie. Kraj jako metafora domu i rodziny zawsze był utożsamiany z matczyną opieką, która zapewniała bezpieczeństwo i poczucie wspólnoty. I choć nadal w przeważającej większości to głównie mężczyźni są światowymi przywódcami, w czasach wojen i katastrof ludzie symbolicznie zwracają się do „Matki Narodu” w poszukiwaniu bezpieczeństwa i ochrony.

 

Opis monet – Austria i Germania

Awers monety przedstawia personifikacje Austrii i Germanii, ukazane jako młode i piękne kobiety. W przeszłości Pani Austria uważana była za uosobienie wieloetnicznego kraju. W artystycznej wizji Mennicy Germania trzyma włócznię, która symbolizuje oś świata, władzę, godność i honor. Głowę Austriaczki zdobi wieniec laurowy, symbol o wielorakim pozytywnym znaczeniu, zaś Germania zwieńczona jest gałązką dębu – drzewa, które towarzyszy jej od początku serii. Z kolei nasza bohaterka dzierży swój nieodłączny atrybut – cesarski miecz „Reichsschwert”. Bliskość między dwiema germańskimi amazonkami symbolizuje przyjaźń między obiema kulturami.

Rewers zgodnie z poprzednią serią, wizerunek na rewersie jest herbem reprezentującym zasady moralne i szlachetne wartości. Germania była krainą historyczną i nigdy nie była oficjalnym państwem, dlatego postanowiliśmy stworzyć własną interpretację jej herbu. Jego symbolika i wygląd są wytworem naszej wyobraźni, jednak został on stworzony zgodnie z obowiązującymi zasadami heraldyki.

- tarcza w koronie została podzielona na cztery części, z których każda ma swoje tradycyjne znaczenie, dokładnie określone przez heraldykę. Sama tarcza jest symbolem prawdy, lojalności i zaufania. Korona jest symbolem władzy i szlachetności oraz rycerskości.

Wizualizacja Germania Mint przedstawia dwugłowego orła – symbol z mitologii rzymskiej związany z Janusem, bogiem wszelkiego początku, opiekunem drzwi, bram, przejść i mostów, patronem umów i sojuszy. Głowy zwrócone w przeciwne strony symbolizują przeszłość i przyszłość.

- wzór kraty nawiązuje do mądrości i roztropności – cech każdego szlachetnego władcy.

- złota wstążka z trzema kwiatami. Kwiaty reprezentują wartości determinujące silny i niepodległy naród – jedność, integralność i wolność.

- dzik – symbol potęgi, był bardzo popularnym i szanowanym zwierzęciem w Imperium Rzymskim. Legio I Italica, Legio X Fretensis i Legio XX Valeria Victrix to trzy z najbardziej znanych legionów rzymskich, które w swoim godle miały dzika.

- Herb otoczony jest wieńcem z liści dębu. Wieniec symbolizuje lojalność, stabilność i jedność narodową. W mitologii i czasach starożytnych mogli go nosić tylko ludzie, którzy władali ogromną siłą – ducha, mięśni lub magii.

Wszystkie wartości przedstawione w powyższej symbolice, były respektowane przez Germanię i Austrię.

 

Monety dostępne są w czterech wariantach wagowych: 1 oz, 2 oz, 5 oz, 10 oz. Mają tą samą średnicę, różnią się grubością. Monety zabezpieczone są kapslem ochronnym i posiadają certyfikat autentyczności. Ponadto warianty 2 oz, 5 oz i 10 oz umieszczone są w ozdobnym blistrze. 

Specyfikacja techniczna i cena

Waga: 1 oz
Nominał: 5 Marek
Metal: srebro
Czystość: 999,9
Jakość bicia: BU
Średnica: 38,61 mm
Nakład: 25 000 szt.
Opakowanie: Kapsel + certyfikat

Cena: 155 zł / szt.

 

       

 

 

Waga: 2 oz

Nominał: 10 Marek
Metal: srebro
Czystość: 999,9
Jakość bicia: BU
Średnica: 38,61 mm
Nakład: 2 500 szt.
Opakowanie: Kapsel + certyfikat + blister

Cena: 415 zł / szt.

 

 

  

 

 

Monety można rezerwować przez stronę naszą internetową w zakładce Złoto, srebro / Przedsprzedaż a także mailowo, telefonicznie (od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-16.00) lub osobiści w sklepie stacjonarnym w Warszawie.

Tel.: 508-535-505
e-mail:  ms70@ms70.pl

Ms70 Sklep kolekcjonerski – Warszawa Bemowo
ul. Powstańców Śląskich 124 pawilon 175
(czynne: od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-16.00)

Pozdrawiamy

Zespół Ms70

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium