do kasy suma: 0,00 zł
 
Waluty
Mythical Forest 2022 - Liść Lipy 0
Mythical Forest 2022 - Liść Lipy Germania Mint

MYTHICAL FOREST 2022

Ludzie są zafascynowani drzewami od… zawsze. Drzewa dostarczają nam wielu korzyści niezbędnych do przetrwania, takich jak czyste powietrze, filtrowana woda, cień i pożywienie. Dają nam również nadzieję i odwagę, by wytrwać – nawet w najtrudniejszych warunkach. Korzenie zakopane głęboko w ziemi, pień ponad ziemią, gałęzie sięgające nieba, są symbolicznymi, żywymi łącznikami między naszym światem a światem istot nadprzyrodzonych. Silne związki między ludźmi i drzewami można znaleźć w prawie każdej religii, mitologii, legendach i tradycjach. Ich fizyczna natura i kompozycja jest często podstawą do opowieści pełnych magii i nadprzyrodzonych zdolności. W wielu mitach drzewo jest istotną częścią struktury wszechświata. Bogowie i ich posłańcy podróżują ze świata do świata wspinając się na drzewo lub schodząc z niego. Drzewa były na ziemi na długo przed ludźmi i być może będą obecne jeszcze długo po nas… W hołdzie potędze i mistycyzmowi drzew wypuszczamy serię czterech dedykowanych im monet. Motywem przewodnim tych serii będą liście dębu, kasztanowca, buka i lipy.

 

 

Liść lipy Germania Mint Mamy przyjemność przedstawić trzecią monetę z serii Mythical Forest, będącej hołdem dla potęgi i mistycyzmu drzew. Lipa to symbol kobiecości, urodzaju, życia i witalności. W mitologii germańskiej wiązano ją z Freyją, boginią miłości i płodności, małżonką Odyna. Lipa to także drzewo kochanków, pod którym tańczono i świętowano, dlatego sadzono je w centralnej części wiosek.

Posadzenie lipy upamiętniało ważne wydarzenia, jak śluby czy narodziny dziecka. Z jej drewna zbijano także trumny, co miało zapewnić spokojny sen po śmierci. Ponieważ lipę kojarzono ze spokojem, był to również dobry materiał na kołyski. Pod drzewem kryto się w trakcie burzy, wierząc w to, że chroni ono przed piorunami. Dotknięcie kory lipowej miało z kolei wyciągać z człowieka choroby, a jej prozdrowotne właściwości są szeroko znane i cenione także współcześnie.

Na awersie monety Germania Mint ukazała liść lipy oraz jej kwiat. To właśnie kwiatostan tego długowiecznego drzewa wykorzystywano w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Rewers to dobrze już znany Kolekcjonerom dwugłowy orzeł, symbolizujący przeszłość i przyszłość. Pioruny w jego szponach są boskim atrybutem, oznaczającym moc tworzenia i niszczenia.

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Liść lipy Germania Mint 2022 Linden Leaf 1 oz Silver BU / 2022 Liść Lipy 1 oz srebrna moneta BU

Awers: Liść lipy
Rewers: Herb Germania Mint
Rok:2022
Klasa: BU
Nominał: 5 mark
Mennica: Germania Mint
Waga: 1 oz
Stop: 999.9 Ag
Średnica: 38.61 mm
Nakład:25 000 szt.
Opakowanie: Kapsel, Certyfikat

  

 


Liść lipy Germania Mint2022 Linden Leaf 1 oz Silver Proof / 2022 Liść Lipy 1oz Proof srebrna moneta

Rok: 2022
Klasa: Proof
Nominał: 5 mark
Mennica: Germania Mint
Waga: 1 oz
Stop: 999.9 Ag
Średnica: 38.61 mm
Nakład: 500 szt.
Wykończenie: numerowany certyfikat
Opakowanie: Kapsel, Certyfikat, Blisterpack

 

  

Każdy egzemplarz 2022 Linden Leaf 1 oz Silver BU umieszczony jest w autorskim kapslu z soczewką, który pozwala jeszcze wnikliwiej podziwiać design monety. Dołączony Certyfikat Autentyczności zawiera wszelkie niezbędne informacje i gwarantuje oryginalność monety.

Przedstawiony powyżej materiał to zapowiedź emisji.

Nie jest na razie znana cena monet jak i dokładny termin emisji. Jak tylko dostępnych będzie więcej szczegółów dotyczących emisji, niezwłocznie je Państwu przekażemy.

 

Kontakt:

Tel.: 508-535-505
e-mail:  ms70@ms70.pl

Ms70 Sklep kolekcjonerski – Warszawa Bemowo
ul. Powstańców Śląskich 124 pawilon 175

Pozdrawiamy

Zespół Ms70

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
etrusted-widget data-etrusted-widget-id="wdg-5e54c812-840a-4348-9315-dbbc9a2caddf" data-sku="">
Sklep internetowy Shoper Premium