100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3826Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

do kasy suma: 0,00 zł
 
Waluty
Optima - wiele potrzeb - jeden system
Optima - wiele potrzeb - jeden system

Optima – wiele potrzeb – jeden system

Seria Optima to uniwersalna seria produktów dla kolekcjonerów przeznaczona do przechowywania różnego rodzaju walorów. W skład serii wchodzą okładki, futerały oraz duża różnorodności kart albumowych, które po umieszczeniu w okładce tworzą elegancki i funkcjonalny komplet.

Zaczynamy od okładek. Wymiary zewnętrzne wersji bez futerału to: 245 x 270 x 55 mm (szer./wys./głęb.), a z futerałem: 250 x 280 x 60 mm (szer./wys./głęb.). Jest to wielkość, która zmieści się na większości standardowych półek regałowych. Aby szacunkowo określić wysokość okładki można posłużyć się zwykłą kartką A4. Album będzie ok. 1,5 cm (15 mm) niższy i 4 cm (40 mm) głębszy. Dzięki temu możemy zrobić wstępną wizualizację i zaplanować późniejsze rozmieszczenie albumów.

Okładki „Optima” oferowane są w różnych wersjach i stylach.

  • Styl klasyczny: 4 stonowane, głębokie kolory – bordo, myśliwska zieleń, marynarski granat i czarny,wypukłości na grzbiecie – przypominające stare księgi, ozdobniki w kolorze złotym, materiał okrywający przypominający skórę. Jednym słowem elegancja i dostojność. Tu do wyboru są dwie grubości: standardowa 55 mm (5,5 cm) i tzw. „gigant” 75 mm (7,5 cm). Zależnie od wybranej opcji okładki mieszczą od 50 do 80 kart / koszulek. Przy wersji „gigant” wymiar zewnętrzny okładki z futerałem wynosi 260x282x83 mm. Warto także zwrócić uwagę na wagę całości po włożeniu walorów, gdyż może ona być znaczna.     
  • Styl nowoczesny: odważne, żywe kolory w szerokiej gamie od pomarańczowego do czarnego, płócienny materiał okrywający, bez wypukłości i złoceń, suche tłoczenie o wzorze kwadratu na froncie, tylko standardowa grubość.

  • Styl olimpijski: 3 kolory odpowiadające barwie medali, czyli złoty, srebrny i brązowy, skóropodobny, połyskujący materiał okrywający, płaski grzbiet bez wybrzuszeń przypominających stare księgi, ale ozdobionych paskami w kolorze złotym.

Karty „Optima” – to szeroki wybór możliwości i elastyczność w dopasowaniu do własnej kolekcji. Karty mogą być wykorzystywane do przechowywania znaczków pocztowych, całości pocztowych, pocztówek, banknotów, dokumentów i monet. Zewnętrzna wielkość kart jest stała i wynosi 202x252 mm. W ramach tej wielkości karta może być podzielona na różną liczbę kieszeni, aby być jak najbardziej dopasowaną do potrzeb kolekcjonerów. Można je zaszeregować według koloru lub ilości kieszeni.

  • Podział 1: kolor – karty mogą być „przezroczyste” lub „czarne”.

Karty przezroczyste dają możliwość obserwacji przechowywanych walorów z dwóch stron. Jest to przydatne przy przechowywaniu pocztówek, całości pocztowych i innych walorów, gdzie istotne informacje czy obrazy znajdują się po obu jego stronach. Karty przezroczyste mają oznaczenie katalogowe „C” – z angielskiego cristal clear.

Karty „czarne” dają możliwość oglądania walorów z jednej strony, za to oferują dwa razy więcej miejsca. To dlatego, że po obu stronach czarnego tyłu naklejone są kieszenie do umieszczania walorów. Jeżeli zależy Wam, aby maksymalnie wykorzystać miejsce i zmieścić jak największą część kolekcji w możliwie najmniejszej przestrzeni te karty będą bardziej odpowiednie. Karty czarne mają oznaczenie katalogowe „S” – z niemieckiego schwarz.

  • Podział 2: ilość kieszeni.

Karty mogą mieć od jednej do siedmiu kieszeni. Większość kieszeni ułożona jest pozioma, są jednak też takie podzielone wzdłuż. Im mniej kieszeni na karcie tym są one większe, im więcej kieszeni tym są one mniejsze. Największa kieszeń ma wymiary 180x245mm, najmniejsza to 180x30mm. Ilość kieszeni oznaczana jest cyfrą od 1 do 7.  

I tak podsumowując informacje o kartach przykład: karta Optima 2C – to przezroczysta, karta z 2 kieszeniami do przechowywania 2 pocztówek czy kopert. Optima 2S – to czarna, karta z 2 kieszeniami do przechowywania 4 pocztówek czy kopert lub innych walorów.

  • Oddzielną grupą są karty do przechowywania monet. Wymiar zewnętrzny jest taki sam jak kart innych kart z serii „Optima” i wynosi 202x252 mm. W zależności od tego do jakiej wielkości monet karta jest przewidziana podzielona jest na 2 lub 3 wysuwane paski. Każdy pasek ma kilka rzędów – miejsc na monety. Monety umieszcza się na karcie poprzez włożenie ich z boku do wysuwanych pasków i następnie wsunięcie do karty. Monety są dobrze zabezpieczone i nawet jeśli karta upadnie monety nie wysypią się. Oznaczenia numerowe na kartach określają na jaką maksymalną średnicę monety są zaprojektowane. Np. Optima 27 mówi, że w karcie będą dobrze mieścić się monety o średnicy do 27 mm.

Seria „Optima” to jedna z najpopularniejszych produktów dla kolekcjonerów. Korzystają z niej zarówno początkujący zbieracze jak również profesjonaliści, a nawet muzea. Daje ona gwarancję bezpieczeństwa i poczucie, że nasze kolekcje są dobrze zaopiekowane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium